Koka karkasa mājas

Kas īsti ir koka karkasa mājas? Šeit atradīsiet visu svarīgāko informāciju par tām! Viss sākot ar māju ražošanu un būvniecību līdz priekšrocībām un ieguvumiem izvēloties karkasa mājas.

01

Koka karkasa mājas ražošana un projektēšana

Viena no mūsu priekšrocībām ir uzņēmumam piederoša plaša un koka karkasa māju ražošanas procesa specifikai pielāgota rūpnīca, kas nodrošina iespēju ne vien garantēt saražotas produkcijas augstu kvalitāti, bet arī piedāvāt tirgū konkurētspējīgas cenas un ražošanas apjomus.

Uzņēmuma gadu gaitā uzkrāta pieredze un izstrādāta māju ražošanas tehnoloģija ļauj realizēt dzīvē jebkura paneļa tehnisko risinājumu bez būtiskiem ierobežojumiem.

Projektēšanas darbu veikšanai SIA “BOUW ART ” sadarbojas ar pieredzējušiem arhitektiem un projektu birojiem, kas nodrošina mājas projekta dokumentācijas pielāgošanu gan klienta redzējumam,  gan atbilstošas valsts būvnormatīviem.

Uzņēmuma pieredze liecina, ka klientu prioritāte gan Latvijā gan ārzemēs ir privātmāju būvniecība pēc individuāla pasūtījuma, tāpēc šādu iespēju nodrošinām un realizējam.

Koka karkasa māju ražošana tiek veikta speciāli pielāgotā un aprīkotā ražotnē, kur paneļi tiek izgatavoti no augstvērtīga, ES prasībām atbilstoša kokmateriāla (C24). Katrs mājas panelis ir izgatavots un atbilstoši projektam, tiek veidots pēc precīzām, iepriekš piegrieztām sagatavēm, tādējādi nodrošinot augstu paneļu precizitāti un kvalitāti. 

Lai nodrošinātu maksimālu galaprodukta kvalitāti tiek veikta rūpīga mājas ražošanā izmantoto izejvielu kā arī darba kontrole:

  • Konstrukciju kokmateriāla atlasīšana un šķirošana.
  • Konstrukciju ražošanas kontrole
  • Kvalitatīvu stiprinājumu izmantošana kā Rothoblass, Nordfix uc.
  • Kvalitatīvu siltumizolācijas materiālu izvēle un to pareiza iestrāde mājas paneļos: Paroc, Rockwool,
  • Difūzijas membrānu, vēja izolācijas, tvaika izolācijas plēvju pareiza izvēle un tās pielietošana noteiktam mērķim,
  • Paneļu aizvēršanas kontrole,
  • Paneļu savietošana transporta automašīnās un nostiprināšana.
  • Paneļu piegāde uz būvlaukumu.

02

Koka karkasa mājas būvniecības posmi

Klientu ērtībai tiek piedāvāts plašs būvniecības pakalpojumu klāsts, tai skaitā – uzņēmuma saražoto konstrukciju piegāde un montāža Latvijā un ārpus tās. 

Atbilstoša pieprasījuma gadījuma uzņēmums var nodrošināt jebkuru apdares darbu un pakalpojumu izpildi, savukārt inženierkomunikāciju izbūves darbi tiek veikti pieaicinot profesionālus un nepieciešamības gadījumā – licencētus sadarbības partnerus.

1. Projektēšana

Tiek izvēlēts piemērotākais mājas projekts no “Bouw House ” piedāvātajiem tipveida ēku projektiem , kā arī pasūtītājs var pasūtīt savu individuālu ēkas projektu vai arī mēs izpildīsim jau gatavu pasūtītaja projektu. Tiek uzsākti projektēšanas darbi. Kas ietilpst salīdzinoši garajā projektēšanas gaitā, Lai uzražotu un uzbūvētu visaugstākās kvalitātes koka karkasa māju, mums vispirms ir jāveic ievērojams projektēšanas darbs. Projektēšanas posms aizņem lielāko daļu no ražošanas procesa. Projektējot ņemsim vērā prasības un materiālu atbilstību normām Tehniskās projektēšanas dokumentācijas sagatavošana un saskaņošana vidēji aizņem aptuveni 4-5 nedēļas.

2. Zemes darbi un pamatu izbūe

Kad ēkas projekts ir gatavs un apstiprināts vietējā būvvaldē , sākas būvniecības darbi būvobjektā :
- Būvbedres izrakšana
- Pamatu un grīdas plātnes sagataves kārtu izbūve – blietētas smilstis un šķembu kārtas
- Siltinātu, monolīta dzelsbetona pamatu izbūve
- Inženierkomunikāciju montāža zem pirmā stāva grīdas plātnes, kā arī pirmā stāva grīdas plātnē – ūdens vads, kanalizācija, elektoinstalācijas, silto grīdu izveide un betona grīdu ieklāšana saskanā ar projektu
- Siltumizolācijas un hidroizolācijas materiālu ieklāšana zem pirmā stāva grīdas plātnes
- Pirmā stāva grīdas plātnes betonēšana
- Horizontālās hidroizolācijas izbūve zem ēkas konstrukcijas

3. Koka paneļu māju ražošana

Paralēli pamatu izbūvei būvobjektā, rūpnīcā tiek sākti ražoti projektā noteiktie mājas sienas, pārsegumu un jumta paneļi. Koka paneļu elementus rūpnīcā ražo profesionāļi ar ilgu pieredzi, kuri attiecīgi pēc detalizēti uzzīmēta ražošanas projekta veic nepieciešamos paneļu ražošanas procesus. Kvalitātes kontrole un ražotnes apstākļi garantē precīzu un augstu konstukciju kvalitāti 150m2 dzīvojamās mājas ražošanas process aizņem aptuveni 2-3 nedēļas

4. Piegāde

Saražotie paneļi tiek rūpīgi iekrauti un transportēti uz mājas būvlaukumu, kur notiek montāžas process. Katram projektam tiek izstrādāts detalizēts piegādes plāns, lidz ar saīsinās izkraušanas un montāžas laiks,

5. Montāža

Montāžas darbus uz iepriekš sagatavotiem mājas pamatiem veic mūsu darbinieki, kas ir nozares speciālisti, tādējādi nodrošinot, lai māja tiktu samontēta, kā tas ir paredzēts projektā un būtu maksimāla kvalitāte. Vienas mājas montāžas laiks vidēji aizņem 3 līdz 5 darba dienas. Pēc montāžas notiek jumta seguma ieklāšanas un ārējās apdares darbi lai pilnībā pabeigtu māju no ārpuses. Kad koka paneļu mājas montāžas process ir paveikts, seko jumta seguma ieklāšana un fasādes apdares darbi. Paralēli koka paneļu mājai tiek veikta iekšējo komunikāciju izbūve: elektrība, ūdens, kanalizācija, apkure un iekšējā ģipškartona apdare.

6. Būvniecība

Koka karkasa mājai tiek veikti visi iekšējās apdares darbi: sienu špaktelēšana, krāsošana, tapešu līmēšana, sienu, grīdu flīzēšana, iekšējo kāpņu uzstādīšana, grīdu apdare, iekšdurvju uzstādīšana saskaņā ar iepriekš saskaņoto ēkas dizaina projektu.

7. Labiekārtošana

Tiek veikta nožogojuma izbūve, bruģakmens ieklāšana un teritorijas labiekārtošanas darbi. Koka karkasa paneļu māja ir gatava.

03

Tehnoloģija

Rekomendējam koka karkasa māju tehnoloģiju, kā piemērotu un atbilstošu risinājumu ne vien visdažādākajam arhitektūriskajām iecerēm, risinājumiem un energoefektivitātes prasību līmenim.

Šis aspekts ir īpaši aktuāls, veicot māju būvniecību Skandināvijas valstīs, kur tiek pieprasīti augsti māju energoefektivitātes rādītāji.

Saviem klientiem piedāvājam iespēju variēt ar sienu un jumtu paneļu siltumizolācijas biezumu un apdares materiālu izvēli, tādējādi sasniedzot vēlamo mājokļa energotaupības līmeni, kā arī atbilstību katras konkrētas valsts būvnormatīviem, konstrukciju ražošanas un ēku celtniecības standartiem.

04

Koka karkasa mājas priekšrocības

koka karkasu māju mērinstrumenti

Augsta Kvalitāte

Māja tiek ražota rūpnīcā, nevis būvlaukumā, kas nozīmē, ka materiāli un ražošanas procesi tiek aizsargāti no vides ietekmes (lietus, sniegs, vējš). Ražošanas un būvniecības procesā izmantojam tikai un vienīgi sertificētus un labus materiālus no pārbaudītiem piegādātajiem. Karkasu ražošana rūpnīcā tiek rūpīgi uzraudzīta un katra paneļa kvalitāte tiek nepārtraukti pārbaudīta dažādās gatavības stadijās. Tas ļauj pilnībā noskaidrot visus kritiskos punktus, nodrošinot maksimālu izturību, izolāciju un piemērotu estētisko izskatu.

kalkulators izmaksas

Zemākas būvniecības izmaksas

Pārceļot daļu darba no būvlaukuma uz rūpnīcu - ražojot karkasa paneļus - tiek precīzāk un efektīvāk izmantoti materiāli un darbaspēks, kā arī tas nodrošina augstāku kvalitāti. Salīdzinot rūpnieciski ražotas karkasa paneļu mājas kopējās būvniecības izmaksas ar cita veida tradicionāli būvētam ēkām, kurām ir līdzīgas energoefektivitātes īpašības, paneļu mājas ir ļoti pievilcīgas, pateicoties vienkāršākam un lētākam pamatu risinājumam, kā arī būtiski īsākiem būvniecības termiņiem un līdz ar to arī būvniecības izmaksām, kā liecina pieredze, pabeigta un dzīvošanai gatava karkasa ēka ar pabeigtu iekšējo un ārējo apdari izmaksā par 10-15% lētāk nekā analoģiska mūra māja.

koka karkasu māju korpuss

Neierobežoti arhitektūras un būvniecības risinājumi

Arhitektūras variācijas ir karkasa māju lielākā priekšrocība, lai tās atbilstu ikviena vēlmēm, gaumei un līdzekļiem. Koka karkasa paneļu mājas var būt gan modernas, izliektām formām, lielām telpām, augstām, lielām stikla fasādēm, tradicionālas, masīvas kā arī vairākos stāvos. Karkasa māju apdari var veidot no koka, dekoratīvajiem ķieģeļiem, apmetuma, gan arī no citiem visbiežāk izmantotajiem materiāliem. Viena dizaina mājas projektam, izmantojot dažādus ārējās apdares materiālus, var radīt pilnīgi atšķirīgus vizuālos risinājumus. Sienās / starpsienās tiek iebūvētas komunikācijas (apkure, elektrība, ūdensapgāde, ventilācija).

koka karkasu māju būvniecība

Koko karkasa mājas var būvēt var jebkuros laika apstākļos

Koka karkasa ēku salīdzinājumā ar mūra mājām ir iespējams būvēt faktiski jebkurā gadalaikā un jebkuros laika apstākļos. Paneļi ir hermētiski noslēgti, tādejādi bez liekiem sarežģījumiem varam strādāt arī ziemā.

mājas projekts plāns

Koka karkasa mājas ir vieglākas

Mājas kopējais svars ir 3-4 mazāks, par, piemēram, tāda paša izmēra ķieģeļu māju, kas nozīmē, ka karkasa mājām nav nepieciešams pārmērīgi masīvi pamati, kas attiecīgi palielinātu izmaksas.

elektrība

Ērti izvietojami inženiertīkli

Inženiertīklu – ūdensvada cauruļu, elektrokabeļu u.c. – ievilkšana un noslēpšana sienās, izmantojot atbilstīga izmēra urbumus nesošajos koka statņos. Daudz vienkāršāk un ērtāk arī veicama jaunu tīklu, piemēram, signalizācijas vadu, ievilkšana jau gatavā sienā.

Measuring tape icon

Īsāki būvniecības termiņi

Uzbūvēšanas ātrums – viena no galvenajām koka paneļu māju priekšrocībām ir konstrukciju montāžas ātrums. Neliela, īpaši apmācīta, montāžas brigāde spēj samontēt māju uz gataviem pamatiem 1-3 dienu laikā. Tas samazina projekta realizācijas ilgumu, ļaujot ietaupīt laiku un celtniecības izmaksas, neatkarīgi no laika apstākļiem. Rūpnieciski ražotas karkasa mājas izgatavošana un montāža aizņem aptuveni divus mēnešus līdz iekšējo apdares darbu uzsākšanai. Salīdzinot šo māju tipu ar mūra mājām, kurām nepieciešams žāvēšanas laiks, lai nodrošinātu minēto tehnoloģiju efektivitāti, darbi tiek paveikti ātri, jo koka māju būvniecībā netiek izmantotas „mitras” tehnoloģijas, piemēram - apmetums vai betonēšana. Paneļu mājas var izgatavot un montēt jebkurā gadalaikā. Pateicoties koka paneļu mājas nelielajam svaram, pamati nav nepieciešami tik masīvi kā cita tipa ēkām, kas ļauj ievērojami ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus

koka karkasu māju mērinstrumenti

Augsta Kvalitāte

Māja tiek ražota rūpnīcā, nevis būvlaukumā, kas nozīmē, ka materiāli un ražošanas procesi tiek aizsargāti no vides ietekmes (lietus, sniegs, vējš). Ražošanas un būvniecības procesā izmantojam tikai un vienīgi sertificētus un labus materiālus no pārbaudītiem piegādātajiem. Karkasu ražošana rūpnīcā tiek rūpīgi uzraudzīta un katra paneļa kvalitāte tiek nepārtraukti pārbaudīta dažādās gatavības stadijās. Tas ļauj pilnībā noskaidrot visus kritiskos punktus, nodrošinot maksimālu izturību, izolāciju un piemērotu estētisko izskatu.

koka karkasu māju projektēšana

Karkasa mājām ir izcila energoefektivitāte

Koka karkasa paneļiem ir raksturīga izcila siltumizolācija, neskatoties uz relatīvi plānākām sienām. Izmantojot 25cm siltumizolācijas slāņus, sienas atbilst 90cm mūra sienām, līdz ar to ievērojami samazinot māju apsildi.

koka karkasu mājas sēta

Ekoloģiska vide

Ražojot koka paneļu mājas, mēs izmantojam tikai dabiskus materiālus, kas nekaitē videi un iedzīvotājiem. Koka paneļu mājas ir siltas, mājīgas un organiskas. Rūpnieciski ražotu koka karkasa paneļu tehnoloģija apvieno kvalitatīvus dabīgos materiālus ar moderniem zinātnes sasniegumiem būvniecībā. Šāda būvniecības tehnoloģija ir sasniegusi saprātīgu līdzsvaru starp siltumizolāciju un gaisa caurlaidību, atstājot pozitīvu iespaidu uz mājas iemītnieku veselību. Ekoloģija — uzbūvējot karkasu māju tiek saražots uz pusi mazāk CO2 izmešu, uz pusi mazāk atkritumu un atgriezumu, uz pusi mazāk tiek piesārņots ūdens, kā arī par trešdaļu mazāk tiek patērēta enerģija, kā būvējot mājas no citiem materiāliem. Tas nozīmē, uzbūvējot karkasa māju, daba tiek pasargāta no liela piesārņojuma daudzuma

Drill

Ērtāka un lētāka ekspluatācija

Koka karkasa mājas ir siltas un to ārsienas gandrīz par 50% pārsniedz Latvijas Būvnormatīvos noteiktās normas. Tas nozīmē mazākus apkures rēķinus un komfortablāku dzīvi.

līmeņrādis celtniecība

Konstrukcijas stabilitāte

Karkasa mājas plaši tiek izmantotas gan dažādos reģionos, kur pastāv plūdu draudi, gan seismiski aktīvās joslās, gan klimatiskajās joslās, kur temperatūras var nokristies zem -30C, gan arī vietās, kur temperatūra var būt augstāka par +40C. Visos šajos reģionos koka karkasa mājas tiek celtas tieši tāpēc, ka tās bieži vien pat nodrošina augstāku drošību kā mājas no citiem materiāliem.

05

Nākamie soļi...

Individuāla pieeja katram klientam

Mūsu specializācija ir mājas, kas atspoguļo jūs – jūsu unikālo stilu un individuālās vajadzības. Mēs spējam izgatavot un realizēt koka karkasa paneļu mājas pēc Jūsu individuālajiem projektiem.

Padomā projekts? Sazinieties ar mums!